Vzhled není všechno

7. října 2014 v 20:46 | Slečna A. |  Fashion and Beauty
Jo, říkám to já, neuvěřitelně povrchní holka, která při každé možné příležitosti touží po dokonalosti, a která krásu, nebo spíše styl, považovala za něco nesmírně důležitého a povahu až na podřadném druhém místě. Protože ti, kdo vás vidí v MHD, na ulici, všude, kde se vyskytují lidé, hodnotí váš vzhled. Povaha je skrytá. Jenomže přesvědčila jsem se, že vzhled není všechno.

Krásné holky to nemají jednodušší. Hezké a štíhlé holky nemají více kluků. Neprožívají méně zklamání v lásce. Ale... pokud by vzhled byl něco tak nepřekonatelně důležitého, pak by to hezčí lidé měli mít jednodušší, ne? Nebo respektive Hezký Vzhled, ten na první pohled obecně hezký.

V prvořadě, vzhled nám propůjčuje také identitu, se kterou se mnoho lidí nechce z nějakých důvodů ztotožnit. To znamená, že se svůj vzhled snaží změnit na ten obecně hezký, protože trpí iluzí, že to potom budou mít mnohem jednodušší. Viz anorektičky.

Jasně, vzhled není všechno je už tak nesmírně odrbaná fráze, že ji už moc lidí ani nebere vážně, nezamyslí se nad tím, jestli to tak skutečně je. A ono je. I když pro mě je snazší být milá na krásné lidi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama