Ana - moje milovaná anorexie

8. října 2014 v 12:53 | Slečna A. |  Fashion and Beauty
Jo, vidíte dobře, opravdu jste na správném blogu a ani jsem se nezbláznila. Nebo alespoň ne do anorexie. Článek je pojmenovaný přesně takhle blbě, aby na něj kliklo hodně lidí.

Viděla jsem spousty blogů zabývajících se touhle problematikou a četla spousty článků, ale nikdy bych do toho tak neviděla, kdybych si tím častečně taky neprošla. Částečně, protože se ze mě nestala kost a kůže, ale protože jsem našla zálibu v nejezení a cvičení a nenávidění svého těla.

Můžu říct, že je to přesně tak nakažlivé na závislost, jak se všude píše. Ale to není všechno. Je to hlavně prostředek. Prostředek něco sdělit, protože v naší úžasné společnosti spolu lidé komunikují pomocí různých prostředků a to je jen jeden z nich. Je to způsob, jak sdělit společnosti, lidem, whatever, že potřebují pomoc. Že mají málo pozornosti. Že chtějí, aby se o ně někdo staral. Že si připadají nechtění, odstrčení, méněcenní. Nevýhoda je, že si neuvědomují, že to celé je jen zastírací manévr a tak se ženou za vytyčeným cílem a přitom jsou šťastní, že ten cíl mají, protože jim dává vůli žít, pokračovat. Být lepší. Dává jim náměty na přemýšlení, už se nemusí starat o to, že se rodiče neustále hádají, je tady ana. Schoulí se pod její křídla. Slibuje, že už brzy budou mít svou cenu, už brzy se o ně bude někdo zajímat. Už brzy budou krásné. Je to nakažlivé, co?

A pak si začnete nutit myšlenky, že jídlo je špatné. Ale problém je, že vy si to ve skutečnosti nemyslíte, jen si to chcete myslet, aby se vám lépe hublo, protože věříte, že jen jako hubení budete mít svou cenu. To je ale blbost, co? Záměrně věříme lžím. To bylo ve filmu Detachment - hodně poučný film. I když ne tak, jako tenhle článek, haha.

Takže mé milé, krásné, slečny, které záměrně věříte lžím a rovnicím:
krásná=hubená,
hubená=šťastná,
případně: krásná + hubená=šťastná, tak už určitě víte, že to tak není, bez ohledu na to, jak moc se tomu snažíte věřit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Foxie Foxie | E-mail | Web | 8. října 2014 v 16:53 | Reagovat

Díky za komentář u mého článku... Očividně do toho i do mě hodně vidíš... nebo aspoň si myslím, že to tak je.
Hubené holky to mají v životě lehčí. Krása je ceněná vlastnost. Ačkoli ne vždy znamená hubenost zároveň krásu, mnohdy to bývá jedna z podmínek.
Jestli se Anou řeší jiné problémy, pak by to na jednu stranu dávalo smysl.
Já Anu nemám... ať si to někteří klidně říkají, ale kdybych ji měla, určitě bych o tom věděla. Aspoň bych tak vypadala.
Navíc zavděčit se společnosti nejde. To mi na tom hlavně nesedí. Anorektičky dělají většinou přesný opak než že by se o to snažily nebo mi to snad jen přijde...?
Jinak velmi výstižný a dobře napsaný článek :)

2 Tomča1 Tomča1 | Web | 20. května 2015 v 12:50 | Reagovat

Bezva počteníčko

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama