Učím se žít. Nebo ne?

23. září 2014 v 21:04 | Slečna A. |  Povídám
Téma týdne je docela příhodný. Protože asi o to se v pár týdnech (letech) snažím. Žít. Sama za sebe. Neumím to. Musím neustále žít za někoho jinýho, přikrádám se k životům jiných lidí a žiju je s nima. Abych nemusela žít svůj život. Protože nevím jak. Nevím už ani kdo jsem. Jaká jsem. Pořád jen dělám něco proto, aby byli lidi spokojený, abych se nevychýlila z osy, abych měla image a styl. Chovám se podle toho, jak zrovna chci působit, přizpůsobuju tomu všechno, ke každé situaci. Jenom ve škole je mi poměrně jedno, jak budu vypadat. Odsedím si tam šest hodin a jdu domů. Neřeším ty blbky co se pomlouvají. Přijde mi t hloupý řešit a strašně strašně zbytečný. A přitom jsem tak nějak zvláštně šťastná, že můžu žít obyčejně. Cítím vůni a jsem šťastná, protože mi připomíná chvíle, kdy jsem šťastná byla, kdy jsem to byla já. Hm... Je to hloupý.

Ale možná... možná mi to tak vyhovuje. Možná už neumím žít sama za sebe. A možná se to ani nechci naučit, protože to je moc těžké, nebo ne? ... Nevím. Nevím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Crimson Lotus Crimson Lotus | E-mail | 23. září 2014 v 22:09 | Reagovat

Článek krátký, ovšem skrývající(Ať už vědomě, nebo nevědomě) určitou pointu(poentu). Kté bych se mile rád vyjádřil, takže... Naučit, šťastně a žít. Myslím si, že naučit nás žít mají ti, kteří nás vychovávají. Předat zkušenosti, vtom jak to funguje, jaké jsou principy společnosti a tak podobně. Tak jako nám třeba rodiče vštěpují morální zásady, tak by měli s odstupem času dávat zkušenosti i z budoucího života. Souhlasím, že to v období puberty není snadné(Sám mám výkyvy), ale bohužel si všímám, že tyto hodnoty nejsou tak často předávány samy od sebe a proto si tím musíme projít my samotní a pak máme spousty špatných zkušeností.(Což neříkám, že není dobře! Ale jde to i jinak a lépe...). A ke slovíčku šťastně: "Štěstí je tam, kde ho chceme mít." Jinak úvaha je to vcelku hezká je možná chaoticky sepsaná. ^_^

2 Blondie Blondie | Web | 26. září 2014 v 14:21 | Reagovat

Žijeme jen jednou, tak musíme naplno! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama