Červenec 2013

Anglie

26. července 2013 v 14:10 | Spisovatelka |  Povídám

Mamka mě nemá ráda. Po Francii jsem se těšila na klid a pohodu domova a my OPĚT odjíždíme. Tentokrát do Anglie za sestrou. Nevím, jak dlouho tam budeme, ale moc se netěším. Bude třeba si vzít hodně knížek...

Ale snad budu mít pokoj s Vojtou a ne s Frantou. To by mohla být sranda. :) Mějte se a užívejte si!


Pá!

Nejlepší animované Disney filmy

26. července 2013 v 9:35 | Spisovatelka |  Povídám
 1. Mulan
 2. Petr Pan
 3. Kráska a zvíře
 4. Alenka v říši divů
 5. Fantazie
 6. Alladin
 7. Sleeping Beauty - nevím český název
Tohle jsou podle mě nejlepší disney filmy od Walta Disneyho :)

A co vy, viděli jste? :) Mají i krásné písničky.

Pá!

Francie!!! A jiné :)

24. července 2013 v 23:59 | Spisovatelka |  Povídám

Je dvacátéhočtvrtého července. To je už hodně dní po vysvědčení, ale stejně tady napíšu článek o vysvědčení, protože jsem neměla čas. Hned po vysvědčení jsme jeli zcela bez varování do Francie. Do FRANCIE! Do Francie, kde jsou Prokletí básnici a neslavnější spisovatelé, chápete?!

Škoda, že už jsou mrtví. A tak jsem se musela spokojit "jen" s krásama Francie :D A je opravdu pěkná. (Kdyby tu byl někdo moc MOC hodný a ochotný pomoct mi s designem, byla bych vděčná. :) Něco se zimou by bylo fajn. Nebo s Francii, dodala bych fotky.)
Dva dny jsme se zdržely dokonce i v Paříži! A pak Vojtovi spadl foták z La tour Eiffel. :D Takže jsme s kvalitníma fotkama skončili první dva dny a zbytek máme zaznamenán v mých kresbách či na nekvalitním foťáku v mobilu. Ale zase alespoň něco :D.

Bylo tam nádherně... chodili jsme na spoustu výletů a moc mě to bavilo. Psala jsme cestovní deník, ale ztratila jsem ho cestou... :/ zpátky :D. Mám podezření, že ho někdo zabavil až při vybalování... Byly jsme na Západě Francie - poloostrov Bretagne - část Finistére. Děsné dělení. Byli jsme tam v chatce, takové pěkné, útulné - teď mi Vojta říká, že to bylo město Telgruc sur la mer. Takové malé město. A od nás 1 347 kilometrů prý :D Ještě, že jsme nejeli autem.

Ale nejlepší jsou na Francii asi ty domečky a lampy ♥ to byla láska na první pohled. A samozřejmě příroda. U nás je příroda moc pěkná, ale s Francii se to nedá vůbec srovnávat. A navíc s přímořským vzduchem a tak.
K pláži jsme to měli kousíšek pěšky. Přes takový shluk chatiček na půjčení a pak až k pláži. (některý ty chatičky byly docela nobl :D) Možná vám bude připadat, že jsme nic nedělali, ale to není pravda! :D Chodili jsme a pamovali terén. A projeli jsme se na plachetnici. Příště se prý podíváme po zámkách a hradech, protože ty jsou tam moc pěkné.

Pár nevýhod:
 • Je to daleko a nevíte, co si máte sbalit. Já si vzala hordu knížek a nepřečetla jsem ani jedinou!
 • Fot'ák!!!
 • Nejeli jsme do Provence.
 • Musela jsem spát s Frantou, protože Vojta je starší a tak jsme si neužili tolik srandy jako jindy.
 • Bolí mě nohy! :D
A jinak super :) Krásně jsem si tam odpočinula. :) Dokonce ani nejsem naštvaná protože vysvědčení. Učitelka z češtiny mi dala dvojku na vysvědčení. To je ta největší urážka, kterou jsem kdy dostala. Pfff komu záleží na gramatice. MĚ ne. Vojta mě uklidňoval, že on dostává z češtiny čtverky každou chvíli a tak můžu být v pohodně s dvojkou. Ale on je jiný typ - na fyziku a matiku a takové ty šílenosti.

A co je největší gol, že matikářka se slitovala a tak mám stejnou známku z češtiny jako z matematiky :D to je docela hloupé, protože to takhle vypadá, že mám z matematiky stejné znalosti jako z češtiny a to VŮBEC neodpovídá. Ještě že tak :D No nevadí :))

Pá!